Najlepsze meble na wymiar Bielsko – jak kupić?

Meble na wymiar Bielsko najczęściej kojarzą się z wyposażeniem kuchni, w której bardzo ważne jest  maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Dzisiaj – tak naprawdę – meble na wymiar można kupić do każdego pomieszczenia, które jest niestandardowe i małe. A to przekłada się na racjonalne gospodarowanie miejscem do przechowywania, co sprawia, że pomimo niewielkiego metrażu, wnętrza stają się przestronniejsze i większe. Poza tym meble są idealnie dopasowane do wnętrza – nie tylko rozmiarowo, ale też kolorystycznie i stylistycznie, aranżacja więc staje się zdecydowanie bardziej dopracowana i zapięta na ostatni guzik. Jak wybrać najlepsze meble na wymiar?

Meble na wymiar Bielsko – cenowy zawrót głowy przy zakupie?

Oferta sklepów meblowych i producentów mebli na wymiar jest przeogromna. I można naprawdę się w niej zgubić. Zwłaszcza, że ceny mogą przysporzyć prawdziwego bólu głowy. Warto pamiętać, że meble wykonywane na indywidualne zamówienie zawsze będą droższe, niż produkty gotowe – ze sklepu, ale gdy do zagospodarowania jest mieszkanie o nietypowym planie, takie rozwiązanie zaspokoi niemal wszystkie potrzeby przyszłych mieszkańców. Dodatkowo producenci dają gwarancję solidności wykonania, a przede wszystkim wyjątkowej funkcjonalności i otrzymania produktu takiego, jaki został zamówiony.

Zakup meble na wymiar Bielsko do różnych pomieszczeń?

Meble na wymiar Bielsko to meble na zamówienie przede wszystkim są zamawiane do kuchni i łazienki. Tutaj bowiem liczy się wykorzystanie przestrzeni. Ale producenci oferują też oryginalne meble do salonu, sypialni czy przedpokoju. Takie meble sprawdzą się w mikroapartamentach, loftach lub nietypowych mieszkaniach ze skosami. Na co zwrócić uwagę zamawiając meble na wymiar?

meble na wymiar bielsko
meble na wymiar bielsko

Meble idealne od ZAAR

Każde pomieszczenie wymaga innych rozwiązań. Meble od firmy ZAAR wykonywane na zamówienie z przeznaczeniem do kuchni lub łazienki powinny mieć od razu dokładnie przemyślany, funkcjonalny układ szafek i szuflad. W miejscu, gdzie przygotowywane są posiłki, ważny jest tzw. trójkąt kuchenny, który pozwoli zachować funkcjonalne odległości pomiędzy kuchenką, a lodówką i zlewem. Podobnie jest w łazience. Bardzo ważne jest umiejscowienie toalety, prysznica lub wanny, zachowanie wygodnych korytarzy komunikacyjnych i wykorzystanie przestrzeni pod funkcjonalne szafki i szuflady oraz blat łazienkowy pod umywalkę. Pokojowa lub przedpokojowa szafa wnękowa również powinna być przemyślanym rozwiązaniem, które pomieści wszelkie niezbędne ubrania i drobiazgi. Tutaj wielką rolę odgrywa dokładny pomiar pomieszczenia. Ale ważny jest też materiał, z którego wykonane zostaną meble na wymiar.

O materiale sów kilka…

Bardzo istotny jest wybór materiału, z którego powstaną meble. Najlepsze są tworzywa odporne na wilgoć, zmiany temperatury, a także środki chemiczne. Bardzo ważna jest łatwość czyszczenia. Przy płycie laminowanej warto zwrócić uwagę na jej obrzeża. W kuchni i łazience nie mogą być melaminowe. Takie obrzeża nie są odporne na parę i wilgoć. Lepsze więc będą wykonane z PVC lub aluminiowe. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem są meble wykonane z płyty MDF. Mogą być okleinowane folią PVC, a także lakierowane. Najdroższym rozwiązaniem jest pokrycie płyty MDF okleinami naturalnymi, które imitują drewno.