Myjnia samochodowa Katowice – cennik, opinie

Myjnie samochodowe pozwalają kierowcom utrzymać samochód w nienagannej czystości. Dzięki nowoczesnym technologiom można szybko i łatwo usunąć nawet bardzo trudne zabrudzenia. Dodatkowym plusem jest także możliwość zabezpieczenia lakieru na karoserii za pomocą specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Sprawdź orientacyjny cennik, jaki oferuje myjnia samochodowa i zobacz, na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru. Najlepsza myjnia samochodowa Katowice może być w zasięgu Twoich możliwości.

Myjnia samochodowa Katowice – gdzie można zadbać o swoje auto?

Mianem myjni samochodowych określane są różne placówki, w których można zadbać o pojazd i jego czystość. Każda z nich charakteryzuje się innym sposobem czyszczenia, w związku z czym można wybrać ten, który najbardziej odpowiada właścicielowi. Myjnie samochodowe dzielą się na:

  • ręczne dotykowe,
  • bezdotykowe,
  • automatyczne.

Ręczna myjnia samochodowa

Myjnie ręczne obsługowe, są miejscami, gdzie personel zajmuje się czyszczeniem pojazdu. Bardzo dużą zaletą takiej placówki jest dokładność. Personel lokalizuje wszystkie miejsca, które wymagają dodatkowego czyszczenia – takie jak np. felgi aluminiowe, zachowując przy tym odpowiednią ostrożność. Renomowane firmy posiadają wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale wiedzą jak obchodzić się z poszczególnymi elementami pojazdów. Dużą zaletą jest również możliwość dostosowania oferty pod konkretne wymagania – nie tylko mycie, ale również i pielęgnacja pojazdu.

Minusem takiej myjni samochodowej jest przede wszystkim długi czas usługi. Praca wykonywana jest ręcznie oraz starannie, a przez to zajmuje znacznie dłużej niż w  przypadku korzystania z innych rozwiązań. Również ilość profesjonalnych myjni samochodowych obsługiwanych przez personel jest mocno ograniczona.

myjnia samochodowa Katowice

Ogólnodostępne myjnie bezdotykowe – wyczyść samochód samodzielnie

Myjnia samochodowa bezdotykowa to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Można ją znaleźć przy większości stacji benzynowych i nie tylko. Ogromnym plusem takich placówek jest więc duża dostępność i przede wszystkim krótki czas mycia. Klienci odwiedzający taką myjnię sami decydują, jaki czas poświęcają na pielęgnację pojazdu i z jakich programów chcą skorzystać. Dużym minusem może być w tym przypadku nieumiejętne obsługiwanie aparatury i niedokładne mycie. Nieodpowiednie użytkowanie myjki może doprowadzić nawet do uszkodzenia powłoki lakierniczej. Czytając instrukcję na multimedialnym pulpicie sterującym, można jednak wyczyścić samochód skuteczne – bez obawy o jego naruszenie.

Automatyczna myjnia samochodowa – Katowice, Kraków, Warszawa – duże miasta stawiają na nowoczesność

Myjnia samochodowa automatyczna to praktycznie same korzyści dla kierowców. Z reguły w dużych miastach są one ogólnodostępne, a czas, jaki należy przeznaczyć na mycie, jest uzależniony od wybranego programu. Jest to wygodne rozwiązanie, gdzie kierowcy mogą nawet bez wysiadania z pojazdu dokładnie wymyć oraz osuszyć swój pojazd. Tego typu myjnia samochodowa ma jednak pewne ograniczenia. Z reguły nie ma możliwości wyczyszczenia w niej pojazdów z relingami samochodowymi, bagażnikami dachowymi, czy spojlerami. W przypadku uszkodzeń lakierniczych na karoserii skorzystanie z myjni automatycznej może doprowadzić także do pogłębienia uszkodzeń.

Jakie ceny oferuje kierowcom myjnia samochodowa Katowice?

Cennik usług każda myjnia samochodowa ustala indywidualnie. W dużej mierze jest on zależny od rodzaju placówki oraz zakresu pielęgnacji auta. Najdroższym rozwiązaniem jest myjnia samochodowa ręczna, gdzie to personel odpowiedzialny jest za czyszczenie samochodu. Jest to jednak najbezpieczniejsza, a zarazem najskuteczniejsza metoda. Ceny myjni bezdotykowej zależą głównie od czasu przeznaczonego na mycie. Tylko od Ciebie zależy, ile impulsów wykupisz i jak długo będziesz czyścił pojazd – zazwyczaj wystarcza ok. 10 złotych. Koszt myjni automatycznych zależy natomiast od wybranych programów oraz stosowanych środków.