KLEJE MONTAŻOWE – CO TO, RODZAJE, ZASTOSOWANIE

KLEJE MONTAŻOWE – CO TO, RODZAJE, ZASTOSOWANIE

Kleje montażowe skutecznie zastępują gwoździe i wkręty przy niewielkich pracach budowlanych oraz remontowych. Posiada wiele zalet, dzięki którym zyskują dużą popularność w wielu domach. Przede wszystkim są bardzo proste w użyciu, a jednocześnie zapewniają skuteczność i trwałość mocowania. Istnieje wiele sposobów podziałów klejów montażowych. Ze względu na sposób działania można wyróżnić kleje polimerowe, wodne oraz rozpuszczalnikowe. Jednak dla użytkowników ważniejszy jest podział względem zastosowania danego kleju.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE KLEJÓW MONTAŻOWYCH

Często istnieje potrzeba zamocowania jakieś półki, obrazu, lustra lub innego przedmiotu na ścianie. Wiercenie otworów i montaż na kołki rozporowe jest trudny i grozi uszkodzeniem instalacji elektrycznej, szczególnie w starszych zabudowaniach, gdzie przewody znajdują się często w niestandardowych miejscach. Dlatego też kleje montażowe zyskują dużą popularność. W odpowiedzi na duży popyt powstają specjalistyczne ich rodzaje, przeznaczone do konkretnych zadań.

SZYBKI MONTAŻ NIEWIELKICH PRZEDMIOTÓW Z POMOCĄ KLEJU MONTAŻOWEGO

Kleje błyskawiczne pozwalają uzyskać zadaną przyczepność w ciągu kilkudziesięciu sekund. Nie musisz już przytrzymywać klejonego przedmiotu przez długie godziny! Przykładem takiego produktu może być Pattex ONE FOR ALL Błyskawiczna Przyczepność. Wystarczy nałożyć odrobinę kleju polimerowego i docisnąć wieszak lub obraz do ściany na kilkadziesiąt sekund. Jest to praktyczna i szybka metoda do szybkich zadań.

KLEJ MONTAŻOWY I USZCZELNIACZ W JEDNYM

Wszystkie kleje montażowe stanowią również uszczelniacz. Jednak produkty takie, jak Pattex ONE FOR ALL Crystal przeznaczony jest do widocznych miejsc. Krystaliczna przeźroczystość powoduje, że miejsce klejenia nie jest widoczne nawet z bliska. Jest to klej przeznaczony do tych prac, w których liczy się przede wszystkim estetyka.

MONTAŻ CIĘŻKICH PRZEDMIOTÓW Z KLEJEM MONTAŻOWYM

Przy montażu cięższych przedmiotów ważna jest duża przyczepność kleju. Pattex ONE FOR ALL Express jest przykładem kleju uniwersalnego do ciężkich przedmiotów, który wiąże już po 20 minutach. Przeznaczony jest do montażu półek i ciężkich wieszaków.

KLEJE MONTAŻOWE DO KAŻDEJ POWIERZCHNI

Kleje montażowe uniwersalne przeznaczone są do każdej powierzchni, co ułatwia ich stosowanie w domu. Aby samemu spróbować i przetestować klej, możesz obejrzeć filmy pokazujące jak go użyć znajdujące się na stronie przetestujmoc.pl