Jak stworzyć własne domowe biuro?

Sytuacja na świecie spowodowana wirusem COVID-19, jest absolutnie wyjątkowa i nie należy jej lekceważyć. Kontakty między ludźmi należało zmniejszyć do minimum, a te które musiały występować, musiałby być odpowiednio zabezpieczone. Z tego powodu, wiele firm było zmuszonych do zmienienia trybu pracy na zdalny. Pracodawcy oraz pracownicy odkryli plus i minusy pracowania z domu. Niektórzy to pokochali, a inni znienawidzili. Kwestia home office jest bardzo obszerna i można na ten temat mówić godzinami. W tym artykule zastanowimy się jak urządzić domowe biuro, aby nasza praca była jak najprzyjemniejsza i jak najbardziej efektywna.

Wybierz miejsce pracy

Wiadomo, nie każdy ma komfort posiadania oddzielnego pokoju, który można przeznaczyć tylko na pracę. Warto jednak chociaż wybrać sobie jedno miejsce, w którym zawsze będziemy pracować i będzie tylko do tego przeznaczone. Dlaczego? Otóż dlatego, że nasz mózg należy oszukać. Nie ma nic gorszego niż praca na łóżku czy na kanapie. Miejsce które naszemu umysłowi kojarzy się z odpoczynkiem, będzie automatycznie powodowało rozleniwienie. Dlatego warto przynajmniej wyodrębnić sobie kawałek salonu i wstawić biurko. Dzięki temu kiedy będziemy siadać do pracy, nasz mózg od razu przestawi się na inny tryb i wykonywanie obowiązków będzie przebiegało dużo łatwiej.

Fotel biurowy czy zwykłe krzesło?

Przyjmijmy, że masz już wydzieloną część mieszkania z biurkiem. Zastanawiasz się pewnie, jakie siedzisko powinieneś wybrać? Wiele osób automatycznie wybiera po prostu fotel z salonu lub kuchenne krzesło. Rzeczywiście jest to najtańsze oraz najszybsze rozwiązanie. Jednak znów warto zainwestować w porządny fotel biurowy, zamiast zwykłych domowych mebli. Tutaj znowu nasuwa się pytanie – dlaczego? Otóż nasza pozycja jest już przyzwyczajona do foteli biurowych. Wielogodzinne siedzenie na miękkim i zapadniętym fotelu lub metalowym kuchennym taborecie może znacznie pogorszyć naszą postawę. A ból pleców jest ostatnią rzeczą, jaką potrzebuje każda osoba.

Jak zorganizować biurko?

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest organizacja biurka. Zdecydowanie jest to najprzyjemniejsza część, bo na biurku możemy postawić tak naprawdę to co, nam się podoba. Teoretycy zajmujący się organizacją i efektywnością pracy w domu, stawiają na minimalizm. Dzięki temu nie będziemy się dekoncentrować niepotrzebnymi rzeczami, odwracającymi naszą uwagę. Aczkolwiek, ja uważam inaczej. Zorganizuj swoje biurko, jak tylko chcesz! W końcu to Ty będziesz spędzał tam wiele godzin. Także do dzieła. Stwórz swój wymarzony home office, a szybko zobaczysz efekty w postaci wysokiej produktywności!